BBP lideri Destici, “Bunu çok net ifade etmek istiyorum” dedi ve şöyle açıkladı: “Çok agresif köpekleri uyutacağız.”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlenen il başkanları toplantısında konuştu. Yerel seçimlerde devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, bağımsızlığını ve milletin geleceğini gözeterek bu hassasiyetle hareket ettiklerini söyleyen Destici, şöyle konuştu: “Önce oy, önce belediye demedik, 'benim devletim' dedik. Önce vatanım, önce milletim' demeye devam edeceğiz. Bakın bu hassasiyetlerde ne kadar haklı olduğumuz seçimlerden birkaç gün sonra ortaya çıktı. Bildiğimiz şey şu ki, Türk bayrağı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nın salonundan kaldırılacak. Daha sonra, belediye başkanlığını devraldıklarında, Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi'nde öldürülen teröristlerin heykellerinin törenle açılacağını biliyoruz. eşbaşkanlar ve beraberindekiler, cumhurbaşkanımız ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ederek fotoğraflarını oradan kaldırdılar. Biz demokraside bunlara izin vermeyiz diyerek bu duyarlılığımızı ortaya koyduk. Eğer diğer siyasi partilerimiz de bu duyarlılığa sahip olsaydı bugün PKK'nın siyasi uzantısının kazandığı bu kadar belediye olmazdı. Elbette devletimiz, hükümetimiz ve ilgili bakanlarımız olup biten her şeyden haberdardır. Ve onlar da bu konularda en az bizim kadar hassaslar. Dolayısıyla devlet bakmıyor, gözlemliyor. “Ve zamanı geldiğinde gereğini yapacaktır, umarım yapar” dedi.

“O KOLTUKLARDA BİR DAKİKA BİLE TUTULMAMALILAR”

Destici sözlerine şöyle devam etti:

“PKK'nın siyasi uzantısı ile ortaklığa giren ve “PKK uygulamasına son verme” iddiasında bulunan ana muhalefet partisinin başkanları ve sözcüleri başta olmak üzere, kendilerine destek veren tüm siyasi partilerin başkanlarına ve sözcülerine sesleniyorum. Neden konuşmuyorsunuz? Dut yiyip bülbül oldunuz. Neden bu terörist olaylarını açık açık konuşmuyorsunuz, törenlerle açmıyorsunuz? Peki siz Tayyip Erdoğan'ın düşmanısınız, bu devletin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya “emanet uygulamasına karşıyız” diye ağır hakaretler içeren fotoğrafı kaldırdılar, öyle mi diyorsunuz bu terörist uzantılar? Yoksa kanunların uygulanmasını ve mutasarrıfların görevden alınarak göreve getirilmesini mi söylüyorsunuz? Biz Büyük Birlik Partisi olarak çok netiz. Demokrasiyi savunuyoruz. Milli iradeye elbette saygı duyuyoruz. Ama her kim Devletin varlığını, Vatanın bütünlüğünü, kardeşliğimizi anlarsa; Teröre destek verenler hukukun gerektirdiğini yapmalı ve buna izin vermemelidir. “O koltuklarda bir dakika bile oturmamalı.”

DEVLETİN VARLIĞINA DESTEKÇİ KİM-NİYETLİ_42753 (3)

“Çok agresif köpeklerin uyumasına izin vereceğiz”

Destici, parti olarak belediyeden temiz yaklaşım sözü verdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Bütün sokaklarımızı, caddelerimizi tertemiz hale getireceğiz. Ancak bunu sadece temizlikle kastetmiyoruz. Temizlikten kastımız aynı zamanda dürüst bir belediyeciliktir, doğru bir belediyeciliktir. Yolsuzluğun, hırsızlığın söz konusu olmayacağı, bize devredilen belediyelerde bunun hakim olacağı bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğimizi söyledik. Kadınlarımıza öncelik vereceğiz. Kadınlara uygun belediyeler ve yönetimler oluşturacağız dedik. Aynı zamanda gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimini, istihdamını ön planda tutacağız. Onların güvenliğine de öncelik vereceğiz. Saldırgan sokak köpekleri de var. Şimdi bazıları bunu istismar ediyor. Sanki hepimize sokak hayvanları diyorlar. Sanki 'Bütün sokak hayvanlarını öldüreceğiz' gibi bir propaganda geliştirmeye çalışıyorlar. Orada söylediklerimiz çok açık ve net. Vatandaşlarımızı saldırgan sokak köpeklerinden koruyacağız. Önceliğimiz elbette bu canları korumak ve yaşatmak. Elbette öncelikle bu hayvanları sokaklardan kurtaracağız. Saldırgan ve zararlı olanları sokaklardan temizleyeceğiz. Mevcut ilimizde veya ilçemizde barınaklar varsa onları buraya getireceğiz. Onları da burada kısırlaştıracağız. Aksi halde hızla onlara yeni barınaklar ya da daha büyük arazilerde yaşayabilecekleri alanlar oluşturacağız. Ama tabii ki çok agresif olup hastalığa yakalanan insanlar varsa onları da tabii ki uyutacağız. Bunu burada çok açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum” dedi.

EMEKLİLER HAKKINDA AÇIKLAMA

Çalışma Bakanı Işıkhan'ın temmuz ayında asgari ücrete geçici bir artış yapılmayacağı yönündeki açıklamalarına ilişkin Destici, şunları söyledi: “Bakın yeni bir hak ortaya çıkacak. Peki bu temmuz ayında memurlar, emekli memurlar ve diğer emekli kamu çalışanları zam almayacak mı? Enflasyon açığında artış olmayacak mı? Şimdi onlara yıllık enflasyonun yüzde 60 olduğunu söylüyoruz. İlk 6 ayda kamu çalışanlarına yüzde 30 zam vereceksiniz. Memurlara zam yapacaksınız. Diğer emeklilere zam yapacaksınız. Bunu bir kamu çalışanına yapacaksınız. Ama bunu asgari ücretli işçilere yapmayacaksınız, değil mi? Böyle bir adaletsizlik var mı? Ya kimseye yapmazsınız ya da herkese yaparsınız, doğru olan enflasyon oranında herkese yapmaktır ve yapılması da gerekir. Enflasyon yüzde 30'a mı çıktı? Dolayısıyla bu yüzde 30'u memurlara, memurlara, tüm emeklilere, asgari ücretle çalışanlara yansıtmaları gerekiyor ve yansıtmalıdır. Geçen yıl temmuz ayında emeklilerimize yapılan hatanın bu temmuz ayında düzeltilmesi gerekiyor. “Emeklilerimize en az 5 bin liralık zam yapmalıyız” dedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Uraloğlu o hızlı tren hattı için tarih verdiBakan Uraloğlu o hızlı tren hattı için tarih verdi
Bu açıklamasıyla diğer CHP'lilerden farkını ortaya koydu!  Beşikçioğlu'ndan olağanüstü açıklama: o sözler Bu açıklamasıyla diğer CHP'lilerden farkını ortaya koydu! Beşikçioğlu'ndan olağanüstü açıklama: “Borç” kelimesi sosyal medyaya damga vurdu
Türk loto milyoneri kalan parasını açıkladı!Türk loto milyoneri kalan parasını açıkladı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber