Çiftçilerden Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a büyük tepki! Durum savaş alanına döndü… “Macron istifa etsin!”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris’teki geleneksel Uluslararası Tarım Fuarı’na katıldığında polis ile çiftçiler arasında kavga çıktı. Macron’un fuara gelişiyle birlikte onlarca çiftçi güvenlik kontrolünden geçerek etkinliğin gerçekleştiği alana girdi. Öfkeli kalabalığı kontrol etmeye çalışan güvenlik güçlerinin yetersiz kalması üzerine özel polis ekipleri fuara geldi.

“MACRON İSTİFA ETTİ”

Çiftçiler, “Macron istifa” sloganı atarak, “Gerekirse Macron’u kendi elleriyle fuardan çıkarırlar” dedi.
Çiftçiler Macron’u yuhaladı ve polise yumurta fırlattı. Aktivistler ile polis arasında arbede çıkarken, bazı çiftçiler gözaltına alındı.

Polis göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

2024-02-24T133915Z_1406002721_RC2096AVRGTP_RTRMADP_3_AVRUPA-ÇİFTÇİLER-FRANSA

FUAR ERTELENDİ

Eylem devam ettiği sürece fuarın bazı alanlarının halka kapalı kalacağı açıklandı. Organizatörler ayrıca bugün fuarın halka açık açılış saatlerini de erteledi.

Fuarı ziyarete gelen 2 bini aşkın kişi kapıda bekliyor.

AA-20240224-33798555-33798531-FRANSADA_GELENEKSEL_TARIM_FUARINA_MACRONUN_KATILMASIYLA_GERGINLIK_BASLADI

ÇİFTÇİLER NE İSTİYOR?

Çiftçiler, Fransa cumhurbaşkanının ülkedeki “tarım krizinin” farkına varmasını ve çözüm bulmasını istiyor.

Fuarda konuşan Macron, tarım krizinin bu fuarda birkaç saatte çözülemeyeceğini belirterek, etkinliğin iyi geçmesi gerektiğini söyledi.

AA-20240224-33798555-33798543-FRANSADA_GELENEKSEL_TARIM_FUARINA_MACRONUN_KATILMASIYLA_GERGINLIK_BASLADI

MACRON, ÇİFTÇİLERİ ELYSEE SARAYI’NDA AĞIRLAYACAK

Çiftçilerin “gelir krizi” yaşadığını belirten Macron, çiftçilere yönelik Avrupa Birliği (AB) düzeyinde bir taban fiyat belirleyeceklerini kaydetti.

Üç hafta içinde tarım sektörü sendikalarını Elysée’de ağırlayacağını açıklayan Macron, çevreci topluluk “Soulevements de la Terre”yi fuara davet ettiğini şiddetle reddetti.

Fuardaki arbedeyle ilgili Macron, insanların öfkelerini ifade edebileceklerini ancak şiddete başvuramayacaklarını söyledi.

2024-02-24T134248Z_958505661_RC2096AKYFMU_RTRMADP_3_AVRUPA-ÇİFTÇİLER-FRANSA-MACRON

Paris Uluslararası Tarım Fuarı, Fransız tarım ve hayvancılık sektörünü tanıtan ana etkinlik olarak biliniyor.

Yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayan geleneksel fuara, aralarında cumhurbaşkanının da bulunduğu önde gelen siyasetçiler katılıyor.

Hükümetin ve AB’nin tarım politikalarına tepki gösteren Fransız çiftçiler, günlerce traktörleriyle Paris ve çevresindeki sokakları trafiğe kapattı.

TAMAM

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da eşini ve iki kızını öldüren kadının sözleri ona 'teslim olun' dedirtti: 'Uzaylılar onu öldürdü'İstanbul’da eşini ve iki kızını öldüren kadının sözleri ona ‘teslim olun’ dedirtti: ‘Uzaylılar onu öldürdü’
Serkan Yazıcı Kent Konseyi üyelerini tanıttı!  “MARMARIS’TE YEPYENİ BİR HİKAYE YAZACAĞIZ”Serkan Yazıcı Kent Konseyi üyelerini tanıttı! “MARMARIS’TE YEPYENİ BİR HİKAYE YAZACAĞIZ”
MHP İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında gerginlik!  Kıyamet kopuyorMHP İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında gerginlik! Kıyamet kopuyor

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber