Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi! Özgür Özel'den Türkiye'nin “Ben yaptım, Erdoğan değil” açıklaması

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Türk siyasetinde yeni bir rüzgar esmeye başladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel merkezinde bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda neler konuşulduğunu merak eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, itirazda bulundu. “Siyasette yumuşama” Günün sırası buydu.

“ERDOĞAN DEĞİL BEN YAPTIM”

Gazeteci Nevşin Mengü Youtube programında Özel'i konuk etti 'yumuşama' ifadesini sordu. Özel'in yanıtı şöyle oldu:

“Birincisi bunu Erdoğan icat etmedi. İkincisi bu yumuşama değil normalleşmedir. Üçüncüsü bu normalleşme siyasi yumuşamayı gerektirmez, buna tereddütsüz karşı çıkarız.

“EMEKLİ Astsubaylarla İLİŞKİM OLACAK”

Muhalefet, uzun süredir ataması yapılmayan öğretmenlere karşı gösteri düzenledi… Emekliler için gösteri, ardından asgari ücret için gösteri düzenleyeceğiz. Milletin sesini duyurmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Emekli astsubaylarla da miting düzenleyeceğim.

Normalleşme yumuşama anlamına gelmiyor. Açıkça muhalefet edeceğim ama normalleşme şu; El sıkışma olmazsa ne olur biliyor musun? Bazen dağ dağa kızardı ve dağ bunu fark etmezdi. Bazen müzakere yoluyla çözülebilir, ancak asla gerçekleşmez. Ve eğer burada el sıkışmazlarsa tüm süreç, el sıkışmayanların uzantısı olarak köylere, kafelere kadar uzanıyor ve ülke birbirine yabancılaşıyor, düşmanlaşıyor. Bütün bunları körüklemek benim işim değil.

“Sonuçları alana kadar bu çalışmaya devam edeceğim”

Ben bu işlemi talep ettim, tatilde aradım, randevu istedim. Sonuç alana kadar bu çalışmaya devam edeceğim. Bu asla muhalefeti yumuşatacak ya da zayıflatacak kadar ileri gitmeyecektir.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Damat, Diyarbakır'da terör saçtı: 1 ölü, 2 yaralıDamat, Diyarbakır'da terör saçtı: 1 ölü, 2 yaralı
Gaziantep'te aile vahşeti!  Önce eşini öldürdü, ardından oğlu ve damadını ağır yaraladı.Gaziantep'te aile vahşeti! Önce eşini öldürdü, ardından oğlu ve damadını ağır yaraladı.
Bolu'da zincirleme kaza!  Yaralılar varBolu'da zincirleme kaza! Yaralılar var

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber