Dünyanın gözü İran ve İsrail’e çevrildi! Amerikalı senatörün “Ortadoğu”ya ilişkin “1973’ten beri…” şeklindeki önemli paylaşımının ardından bölgede gerginlik arttı.

İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam’daki İran konsolosluğunu hedef almasıyla bölgede gerginlik daha da arttı. İsrail, İran’ın açıklamasına “cezalandıracağız” diyerek sert yanıt verdi.

“SON DERECE HAZIRIZ”

İsrail’den yeni bir açıklama geldi. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Daniel Hagari, yaptığı açıklamada, İran’dan gelebilecek olası saldırılara yönelik hazırlıklara değinerek, şunları söyledi: “Çeşitli senaryolara karşı tetikteyiz ve son derece hazırlıklıyız. Sürekli durumu değerlendiriyoruz. “IDF’nin sahip olduğu çeşitli yetenekleri kullanarak stratejik ortaklarımızla birlikte saldırmaya ve savunmaya hazırız” dedi.

“1973’TEN BERİ…”

Ancak Florida’dan ABD Senatörü Marco Rubio’nun tutumu dikkat çekti. Rubio, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İran, kendi topraklarından İsrail’e karşı geniş çaplı bir saldırı başlatmak istiyor. İsrail, İran içinden daha da şiddetli bir karşı saldırıyla hemen karşılık verecek. Bundan sonra olacaklar en tehlikelisi olacak” dedi. Ortadoğu’da 1973’ten bu yana yaşanan an” yorumunu yaptı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Motosikletli kuryeye saldırı!  5 kez bıçaklandıMotosikletli kuryeye saldırı! 5 kez bıçaklandı
22 yaşındaki Fatih dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti!  Mavi Balina kabusu geri mi döndü?22 yaşındaki Fatih dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti! Mavi Balina kabusu geri mi döndü?
Kar maskeleriyle kafeye girip tüfeklerle ateş açtılar.Kar maskeleriyle kafeye girip tüfeklerle ateş açtılar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş