Eurovision 2024 şampiyonu belli oldu! Kazanan İsviçre

Eurovision Şarkı Yarışması Malmö Arena'da gerçekleştirildi ve 7 ve 9 Mayıs'ta iki yarı final, 11 Mayıs 2024'te ise finali yapıldı. Peki Eurovision 2024'ü kim kazandı, hangi ülke birinci oldu? İşte 2024 Eurovision Şarkı Yarışması'nın kazananı…

KAZANAN İSVİÇRE!

İsviçre'yi Nemo – The Code ile temsil etti ve toplamda 591 puan aldı.

Yarışmada Hırvatistan 547 puanla ikinci, Ukrayna ise 453 puanla üçüncü oldu.

19 ÜLKE PERFORMANSINI GÖSTERDİ!

Malmö Arena'da düzenlenen gecede 19 ülke sahne alarak finale yükseldi.
Gerçekte finale 20 ülkenin katılması gerekiyordu ancak Hollanda adına yarışan Joost Klein'ın diskalifiye edilmesiyle bu sayı 19'a düştü.

İSRAİL'E HALKIN TEPKİ!

Yarışmaya katılan ülkelerle iletişime geçilerek puanları açıklandı. İsrail'le ilişkilendirilince halk tepki gösterdi.

İSRAİL TEMSİLCİSİ EDEN GOLAN SAHNEDE BOŞALTILDI

Yarışmanın yapıldığı arenada sosyal medyada paylaşılan videolara göre İsrailli şarkıcı Eden Golan, “Hurricane” şarkısını seslendirirken yuhalandı.

Golan şarkısını söylerken “Filistin” sloganları da atıldı. İsrailli şarkıcı, bu hafta yarışmanın yarı finalinin ikinci turunda sahnede şarkı söylerken de yuhalandı.

SERTAB ERENER YARI FİNALDE İZİ VURDU!

Perşembe akşamı ise 2003 Riga yarışmasının galibi Sertab Erener, 2005 galibi Helena Paparizou ve 1999 galibi Charlotte Perelli ile birlikte yarı final sahnesine çıktı.

Türkiye yarışmaya en son 2012 yılında Can Bonobo ile katılmıştı. Sertab Erener, 2003 yılında Türkiye birinciliği kazanan “Everyway That I Can” adlı şarkısıyla salonda müzikseverleri coşturdu.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eurovision 2024'te İsrailli Eden Golan'ı şok eden anlar!  Şarkı söylemeye başladığında...Eurovision 2024'te İsrailli Eden Golan'ı şok eden anlar! Şarkı söylemeye başladığında…
Engin Polat'ın hesabından maske paylaşıldı!  Paylaşıma ilişkin avukatından açıklama geldi.Engin Polat'ın hesabından maske paylaşıldı! Paylaşıma ilişkin avukatından açıklama geldi.
Mahsun Kırmızıgül'ün iddialı dizisine iki bomba isimMahsun Kırmızıgül'ün iddialı dizisine iki bomba isim

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş