Galatasaray ve Beşiktaş'a sponsor olmuştu!… Ünlü Türk kargo şirketi iflas etti – Son Dakika Ekonomi, Spor Haberleri

Son dönemdeki maliyet artışları nedeniyle pek çok firma kapılarını kapattı. Bu başarısızlık haberine bir yenisi daha eklendi.

Bir dönem Galatasaray ve Türkiye'nin önemli spor kulüplerinden Beşiktaş'a sponsor olan GKN Kargo resmen iflas etti. Ocak ayında anlaşma talebinde bulunan şirket, sorunlu sürecin aşılması için süre istiyordu. Ancak şirketin içinde bulunduğu darboğazdan çıkabileceğine ikna olmayan mahkeme iflas ilan etti.

BORÇ BÜYÜK

Türkiye gazetesinin haberine göre şirketin mevcut borcunun büyük olduğu öğrenildi. İflas ettiği açıklanan GKN Kargo'nun 563 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı. Borcun yaklaşık 50 milyon lirası aralarında Galatasaray, Beşiktaş, Gaziantepspor ve Şanlıurfaspor'un da bulunduğu kulüplere verilen kredilerden oluşuyor.

ŞİRKET BANKAYA GİDERKEN ÖZEL JET BULDU

Şirketin kayıtlı 2 araç dışında herhangi bir mal varlığının bulunmadığı belirtilmesine rağmen, dava dosyasında şirket sahibi Gökhan Akyürek'in yerleşim başvurusundan yaklaşık 2 hafta önce özel uçakla seyahat ettiği bilgisi yer aldı. Vatanjet Havacılık A.Ş., Akyürek'i özel jetle Şanlıurfa'dan İstanbul'a taşıdı. 29 bin liralık borcunu tahsil edemediğini mahkemeye bildirdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş