Kedi katili Fatih Mehmet Öztürk davasında yeni gelişme: Duruşma ertelendi

İstanbul Fatih Camisi çevresinde başıboş kedileri toplayan sanık Fatih Mehmet Öztürk (44), tepki üzerine daha sonra onlara daha iyi bakacağını söyleyerek onları çantasına koydu ve ofisinde 9 kediye işkence edip öldürdü. Mahalleli, ‘birden fazla evcil hayvanı veya evcil hayvanı kasten öldürmek’ suçundan 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına bugün İstanbul 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Şikayetçilerin avukatları, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi, İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi, Halk Kurtuluş Partisi (HKP) ve Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nden ayrı ayrı toplantıya katılma talebinde bulundu. dava. Mahkeme, suçtan doğrudan zarar görmedikleri gerekçesiyle katılma taleplerini reddetti.

Duruşma 13 MAYIS’A ERTELENDİ

Mahkeme, önceki duruşmada sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na (ATK) yazılan yazıya yanıt gelmediğini dikkate alarak, ‘ATK ve ATK’ raporunun beklenmesi için duruşmayı 13 Mayıs’a erteledi. devamında sanık Fatih Mehmet Öztürk hakkında yargı denetimi hükümlerinin uygulanmasına karar verildi.

Sanık serbest bırakıldı

Aralık 2023’teki duruşmada tutukluluğuna karar verilen sanık Fatih Mehmet Öztürk, dava dosyası esas alınarak yapılan tutukluluk değerlendirmesinin ardından 23 Şubat’ta serbest bırakıldı.

Duruşmayı izlemek için adliyeye gelen çok sayıda hayvansever, salonun küçük olması nedeniyle salona alınmadığı için mahkeme önündeki koridorda bekledi.

Sanık hakkında yeni bir tutuklama kararının bulunmadığını öğrenen hayvanseverler, duruşma sonunda “Katil Fatih”, “Hak, hukuk, adalet” ve “Katil içeri” gibi sloganlar attı. Adliyeye gelen hayvanseverler mahkeme önünde oturma eylemi yaptı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş