KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt'tan Depreme Dayanıklı İstanbul için Ortak Eylem Çağrısı – GÜNDEM

Sektörün önde gelen firmalarının katılımıyla gerçekleştirilen networking etkinliğinde yeni iş birliği fırsatları değerlendirildi. Etkinlikte konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'Kentin hızla depreme dayanıklı bir kente dönüştürülmesi için inşaat sektöründe işbirliği yapılması çağrısında bulundu.

İnşaat sektörünün profesyonelleri, sektörün yenilikçi girişimi InSuppliers'ın düzenlediği networking etkinliğinde buluştu. Kamu ve özel sektör arasında depreme dayanıklı yapılara yönelik yeni işbirlikleri ve işbirlikleri gündemin ana konularını oluşturuyor. Tedarikçilerin inşaat sektörü profesyonelleri arasında buluşma, 20 Mayıs2024 AÇIK İstanbul Fairmont Quasar'o da değiştirildi. Etkinlik sektörün önde gelen firmalarının katılımıyla gerçekleşti. ANAHTARPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğe sektörün önemli yatırımcı ve müteahhitleri, farklı sektörlerden inşaat grupları, mimarlık firmaları, ürün ve hizmet sağlayıcılar, sektörün dönüşümüne öncülük eden sivil toplum kuruluşları ve danışmanlıkların yanı sıra üniversitelerden öğrenci kulübü temsilcileri katıldı. B2B oturumlarında yenilikçi ürün ve hizmetlerin paylaşıldığı etkinlikte zengin bir iletişim ve iş birliği ortamı sunuldu.

Risk altındaki 50 bin bağımsız ünite yerinde dönüştürülecek

Etkinlikte konuşan ANAHTARPTAŞ Genel Müdürü Ali KurtDünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un depreme dayanıklı bir şehir olması için KİPTAŞ'ın çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

İstanbul'daki riskli binaların dönüşümüne yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi Ali Kurt“Söz verdiğimiz gibi en büyük önceliğimiz kentsel dönüşüm olacak. Riskli binalarda yaşayan vatandaşlarımızın evlerini inşaat maliyetleri dahilinde dönüştürmeye kararlıyız. İstanbul yenileniyor projemiz kapsamında Vatandaşlarımızın hiçbir aracı olmadan online başvuru yapabileceği, anahtar teslimine kadar her aşamayı takip edebileceği bir sistem kurduk. Vatandaşlarımızdan 33 bine yakın başvuru aldık. Bu da yaklaşık 480 bin bağımsız riskli birim anlamına geliyor. Tek blok, tek bina fark etmeksizin yıkıp yeniden yapma sürecindeyiz. Bu yapıların çoğu küreğin tek bir darbesiyle yıkılabilir. Bu sorunlara çözüm bulmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Böylece 50 bin bağımsız riskli birimin sahada dönüştürülmesini hedefliyoruz. Mahallelerde bu inşaatların yapılması maddi ve manevi olarak çok zor olsa da vatandaşların anlaştığı her yerde çözüm bulmaya hazırız. “Dedi.

Mutabık kalınan risk yapıları sektör temsilcilerinin sorumluluk almasını bekliyor

Ali Kurt, toplantıya katılan sektör temsilcilerini davet ederek şunları söyledi: “İstanbul yenileniyor Bu alanda ciddi bir envanter oluşturduk. Bu sistem sektör temsilcilerine hazır bir iş ortamı sunmaktadır. Anlaşmaya varılan ve dönüşüm bekleyen risk altındaki binalar, depreme dayanıklı bir İstanbul için sektör temsilcilerinin sorumluluk almasını bekliyor. Güçlerimizi birleştirir ve iyi bir sinerji yakalarsak İstanbul'u çok hızlı bir şekilde dirençli hale getirebiliriz. Sektörü süreçlerimizde paydaş olmaya ve kentsel dönüşüme daha fazla dahil olmaya davet ediyoruz. İstanbul yenileniyor Sizi sistemimize katılmaya davet ediyorum. dedi.

Sürece ilgi duyan herkese pozitif ayrımcılık yapacağız.

Ali Kurt konuşmasında şunları söyledi: “Yakında müteahhitlik firmaları başta olmak üzere sektör temsilcilerine çağrıların da yer alacağı çok ciddi bir kampanyayı başlatacağız. Bu süreçte ilgilenen taraflara karşı pozitif ayrımcılık yapacağız” dedi. dedi.

Sektörü bir araya getirerek sorumluluk aldık

Etkinliğin açılış konuşması inSuppliers'ın kurucusu Yüksek Mimar Güliz Piş Dedi ki: InSuppliers olarak Ocak ayındaki ilk etkinliğimizde sürdürülebilirlik ve yenilikçi teknolojilere odaklandık. Bu toplantıda İstanbul'da'Türkiye'nin depreme dayanıklı bir kente dönüşümünü hızlandırmak için kamu-özel sektör iş birliğini gündeme alıyoruz. Sayın Ali Kurt'a katılımından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu değişimi fırsat olarak gören İstanbul'Kentin sürdürülebilir, akıllı bir kent ve sünger kent olarak planlanmasını rica ediyorum.

Sektörü birçok açıdan bir araya getiren dijital bir platform olarak bu toplantıları birlikte değer üretmenin ve farkındalığı artırmanın bir aracı olarak görüyor ve sektörü bir araya getirerek sorumluluk alıyoruz. inTedarikçiler olarak hem iş modelimiz, sunduğumuz değer teklifi hem de etkinliklerimiz aracılığıyla sektör işbirliklerini artırmayı ve yenilikçi çözümler sunmayı, inşaat sektöründe profesyonel ve sürdürülebilir bir iletişim ağı oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

Güliz Pişsektörün yenilikçi startup ve dijital ağ platformu Tedarikçilerde hakkında şunları söyledi: Sektörün yenilikçi bir oyuncusu olarak inşaat sektörünü uçtan uca buluşturuyoruz. Bunu hem çevrimiçi platformumuzda hem de kişisel etkinlikler aracılığıyla yapıyoruz. Yurt içi ve yurt dışında B2B ve B2C iş modellerinde sektöre güçlü bir iletişim ağı sağlıyoruz. inSuppliers, sektör profesyonellerinin kendilerini etkin ve açık bir şekilde tanıtabilecekleri, yeni iş ve ortaklık fırsatları yaratabilecekleri ve etkili bir iletişim, pazarlama ve rekabet ortamı bulabilecekleri bir yerdir.'Sizleri katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Sektörden geniş katılım

Etkinlikte, 22 Yapı Tasarım, Bilgili Holding, Bim Marketler, CCN İnşaat, Daax İnşaat, Doğuş İnşaat, Ege Yapı, FB Group, Ghafari, Kalyon Holding, Kiptaş, Koton, Mars Group, Miller Holding, Nef, Oskad, Rem Mimarlık, Sembol İnşaat, Turner, Viridis, Yapı Merkezi Önemli yatırım ve mimarlık şirketlerinin yöneticisi, Agile8, Alumil, Autodesk, Reklam Detayları, Blum, Deckon, Cambiaim Mimarı, Dodo Green, Petra Floor, Rockfon, Rogi Ağaç, Tingz, Unique Group, Uzbaş Firmalarla bir araya gelerek yeni projelerine ilişkin işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

Binat Mimarlık Medya Grubu stratejik ortaklık e Lebriz Akdeniz Danışmanlık İletişim ortaklığı ile oluşturulan etkinlikte, Akdeniz SMD, doğal malzeme ve YYöntemler Derneği, Gyoder gibi sektör lideri kuruluşlarla boğulmaAziçi Üniversitesi İnşaat Kulübü, Pamukkale Üniversitesi İnşaat Topluluğu, Eskisehir Teknik Üniversitesi İnşaat Kulübü temsilcileri de hazır bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber