Küçükçekmece'de özel yetenek sınavına hazırlık kurslarında büyük başarı – SPORT

Başarı çıtasının her geçen gün yükseldiği derslerde, öğrencilerin %80'i istedikleri okula girerek hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Küçükçekmece Belediyesi ayrıca mezun olduktan sonra ihtiyaç duyulan alanlarda öğrencilere istihdam sağlayarak istihdam olanağı da sunuyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yetenek sınavlarına özel hazırlık kurslarında öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde haftada 10 saat eğitim alıyor. Öğrencilere 9 ay boyunca parkur desteğiyle hız, çeviklik, kuvvet, denge, koordinasyon ve dikkat gibi alanlarda salon antrenmanları yapılırken; Fitness, diyet hizmeti, koşu antrenmanı, TYT uygulama sınavı desteği ve çalışma hizmetleri de verilmektedir. Son 5 yılda kurslardan 1.830 öğrenci yararlandı.

“Okuduğum enstitüde öğretmen oldum”

Küçükçekmece Belediyesi Spor Antrenörü Yunus Emre Dinç ise okuduğu enstitüde öğretmenlik yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “2019 yılında belediyemizin yetenek sınavına özel hazırlık kurslarıyla hayalini kurduğum bölüme hazırlandım ve kazandım. . 2023 yılında BESYO'dan mezun oldum ve Küçükçekmece Belediyesi'nde çalışmaya başladım. Bu gerçekten harika bir duygu. Burada okurken arkadaşlarımızla birlikte mezun olup burada başka öğrencilere ders veririz diye düşündük. Tam da bu hayalimi gerçekleştirdim. “Bizi hayallere yaklaştıran, zor süreci kolaylaştıran ve yardımcı olan Küçükçekmece Belediyesi'ne ve Belediye Başkanımız Kemal Çebi'ye teşekkür ediyorum” dedi.

“%100 başarı hedefiyle teorik ve uygulamalı eğitimler sunuyoruz”

Bu zorlu süreçte tüm öğrencilere disiplinli çalışmayı öneren Küçükçekmece Belediyesi Spor Antrenörü Doğukan Yücekaya, şunları söyledi: “BESYO, spor lisesi ve POMEM'i hedefleyen tüm gençlere zayıf noktalarını güçlendirmelerini, fiziksel hazırlıklarını yapmalarını, motivasyonlarını yüksek tutmalarını öneriyorum. ve test çözme alışkanlığı edinin. Burada yüzde yüz başarı hedefiyle teorik ve uygulamalı eğitim vererek öğrencilere çok yönlü eğitim desteği sunuyoruz. Bu dersin Küçükçekmece öğrencileri için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu kurslar sayesinde hayalimi gerçekleştirdim ve bu kurumda eğitmen olarak yolculuğuma devam ettim. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum dedi.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, 444 4 360/7996’yı arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş