Madonna'nın Copacabana plajındaki ücretsiz konserine 1,6 milyon kişi katıldı

Madonna'nın Copacabana plajındaki ücretsiz konserine 1,6 milyon kişi katıldı

REKLAM

Müzik kariyerinin en büyük konserini Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenleyen “Popun Kraliçesi” Madonna, dünya turnesini 1,6 milyon kişinin katıldığı konserle noktaladı.

Dünyaca ünlü Copacabana plajı Amerikalı yıldızın ücretsiz konseri nedeniyle doldu taştı.

65 yaşındaki Madonna kalabalığa “Burası büyülü bir yer” diyerek okyanusu, dağları ve şehre bakan İsa heykelini işaret etti. dedi.

1998'deki hit şarkısı “Nothing Truth Matters” ile sahildeki apartmanlardan, otellere, sahildeki demirli teknelerden ve yelkenlilere kadar plajın dans pistine dönüştüğü müzik festivalini başlatan Madonna'yı Brezilyalılar da takip etti.

“Like A Virgin” ve “Hung Up” adlı klasik hit parçalarını seslendiren sanatçı, “Like A Prayer”ı ise başını tamamen siyah bir pelerin ve tespihle kapatarak seslendirdi.

“Anlatmak İçin Yaşa” şarkısını söylerken, AIDS nedeniyle hayatını kaybedenlerin siyah beyaz fotoğrafları, sahile kurulan dev ekranlara yansıtıldı.

Madonna'nın resmi internet sitesi, 1,6 milyon kişi tarafından izlenen konserin, Amerikalı şarkıcının 1987'den bu yana en büyük konseri olduğunu duyurdu.

1987 yılında Paris'te düzenlenen Madonna konserine 130 bin kişi katıldı. O zamanlar bu sayı bir katılım rekoru olarak kabul ediliyordu.

Geçtiğimiz ekim ayından bu yana 40'ıncı yıl dönümünü kutlamak amacıyla “The Celebration Tour” adı verilen dünya turnesine çıkan ünlü şarkıcı, ciddi bir bakteriyel enfeksiyon geçirerek yoğun bakıma kaldırıldı ve neredeyse ölüyordu.

Madonna en son 2012 yılında Brezilya'da konser vermişti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber