Moskova konser salonu katliamında ölü sayısı 137’ye yükseldi! Yakalanan zanlılar hakim karşısına çıktı

Rusya Soruşturma Komitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, terör saldırısının meydana geldiği Moskova’daki “Crocus Belediye Binası” konser salonunda çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, ekiplerin enkaz altında çalışma yaparken daha fazla ceset bulduğunu belirterek, “Konser salonuna düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 3’ü çocuk 137’ye yükseldi.” İfadesi kullanıldı.

Açıklamada, 62 cenazeye ilişkin kimlik çalışmalarının tamamlandığı, saldırıyla ilgili gözaltına alınanların sorgu sürecinin devam ettiği belirtildi.

SALDIRGANLARIN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

Kremlin, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov’un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e “saldırıya doğrudan karışan 4 terörist dahil 11 kişinin yakalandığını” söylediğini söyledi.

Rusya Soruşturma Komitesi, terör saldırısı zanlısı 11 kişinin tutuklandığı anların görüntülerini yayınladı.

r3
Şüpheliler, gözleri bağlı ve arkadan kelepçeli olarak soruşturma komisyonu huzuruna çıkarıldı.

R6

MAHKEMEYE ÇIKARILDILAR

r2
Gözaltına alınan şüphelilerden Saidakrami Murodalii Rachabalizoda, Mohammedsobir Fayzov ve Dalerdjon Barotovich Mirzoyev, Basmanny Bölge Mahkemesi hakimi huzuruna çıkarıldı.

R1

MOSKOVA’DA TERÖR SALDIRISI

Rusya’nın başkenti Moskova’da 22 Mart akşamı Crocus Belediye Binası konser salonuna silahlı kişilerce terör saldırısı düzenlendi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde saldırganların otomatik silahlarla lobide rastgele ateş açtığı görüldü.
Ekran görüntüsü_2

Konser salonunun bulunduğu binanın çatısında yangın çıktı ve bir süre sonra çatı çöktü. Hafta sonu Moskova’da tüm halka açık etkinlikler iptal edildi ve terör saldırısıyla mücadele için bir görev gücü kurulduğu açıklandı.
Ekran_1
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı gerçekleştiren 4 teröristin de aralarında bulunduğu 11 kişinin tutuklandığını duyurdu. (AA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Araçlar hurdaya çıktı: 2 ölü, 5 yaralı  Araçlar hurdaya çıktı: 2 ölü, 5 yaralı
AK Parti adayı ile İzmirliler arasındaki diyalog dikkat çekti!  AK Parti adayı ile İzmirliler arasındaki diyalog dikkat çekti! “CHP’li olarak sizi çok seviyorum”
Korkunç kaza!  Önce kolunu sonra vücudunu kaybetti.Korkunç kaza! Önce kolunu sonra vücudunu kaybetti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş