Türkiye’den kaçırılan tarihi Kur’an-ı Kerim vatanına döndü

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, haberi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi öncesinde müjdeli haberlerimiz var.”

2017 yılında Türkiye’den hukuka aykırı olarak çıkarılarak İngiltere’de satışa sunulan Kur’an-ı Kerim’in Türkiye’ye geri getirildiğini iddia eden Ersoy, şöyle konuştu: “Osmanlı Devleti’nin kurucusu Hattat Şeyh Hamdullah’ın oğlu Mustafa Dede tarafından istinsah edilmiştir. kaligrafi okulu.” “Mushafları Türk ve İslam Eserleri Müzemizde sergileyeceğiz.” dedi.

Ersoy şöyle devam etti:

“16. yüzyılın başında yazılan bu Mushaf, yazılı kısımların, hat sanatında ‘vassal’ dediğimiz teknikle farklı bir kâğıda yapıştırılarak hazırlanması nedeniyle dikkat çekiyor”. Kur’an-ı Kerim’in ülkemize ulaştırılmasında emeği geçenlere, çok titiz bir takip sürecinin ardından güvence verdik, “Herkese ve tüm kurumlara tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Herkesi Türkçe ve Edebiyat Müzemize davet ediyorum. Bu Mushaf gibi pek çok değerli eserimizi görmek için İslami eserler Kadir Gecemiz mübarek olsun.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş